Home

Dagmāras ielā 6 atrodas klusa un bezpersoniska, aiz koka nedaudz paslēpusies ēka. Bet kas to būtu domājis, ka 90. gadu beigās šī māja bija īsts elles ķēķis jeb underground/alternatīvās mūzikas klubs “Dzintarpils”. (Sagadīšanās vai ne, bet ģeogrāfu Buļļu 5 ir tikai 1 tramvaja pieturas attālumā).

80.gados pēc kinoteātra slēgšanas šeit atradās Rīgas Kultūras un atpūtas parka filiāle- diskozāle/klubs rūdītiem disko lietpratējiem. 1983. g. Padomju Jaunatne reklamēja gaidāmo disko maratonu, bet 1984. g.  ziņoja par diskotēku svētkiem trīs dienu garumā «Decembris’84 gadu mijas melodijas».

1999tais bija “Dzintarpils” slavas gads.

Februārī šeit notika dažādu stilu (indie, hard core, psichodelia, regejs, u.c.) grupu koncerts PAVASARIS NEATNĀKS, kur piedalījās tādas grupas kā Ribameč-Svoloč Obiknovennaja, Sarkanais Oktobris, Furous Liver (Līvāni), M.E.L.O. Tests, Non Skid (Valmiera), One Voice, Burbuļi (Līvāni), Kalvis (Limbaži), The Grey un Pčoli. (Diena, 12.02.1999.) Iespējams, ka vairumam no tām arī jaunā tūkstošgade nepienāca..

Jūnijā U. Rudaks informē par gaidāmo “metāla importu”- koncertu – rokfestivālu Act Of God. Biļetes cena – 3,50 Ls. (Diena, 25.06.1999.)

Augustā (nr.13.) rokfestivāla “Melnā piektdiena- 13” ietvaros “Dzintarpilī”  tricinājās Skyforger, kārpījās Inokentijs Mārpls, gaudoja Dzelzs Vilks, ārdījās Quarks, korodēja Rūsa, krampī rāvās Krampī Sarāvējs un nihilēja Sceptis, u.c. Biļetes cena Ls 1,50.

Paskatoties nedaudz plašāk, izrādās, ka 90. gados Iļģuciems bijis īsts muzikālais Bermuda trīsstūris, kur vienlaikus koncentrējās:

“Dzintarpilī” – alternatīvās/smagās/underground mūzikas baudītāji

Dzegužkalna estrādē – folkmūzikas cienītāji

“MicRec” – komerciālās mūzikas piekritēji

Vēl ieskatam attiecībā uz “Dzintarpili”- tā pati kulīte, vien citi vēži.

Aqualang, 1988

Husqvarn, 1991

Skyforger, 1999

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s